Proč si přeji pana prezidenta Havla

inventární číslo: L89-122
výška v cm: 21x29,7 (A4)
šířka v cm:

PROČ SI PŘEJI PANA PREZIDENTA HAVLA (ručně: protože myslí hlavou)

A NE SOUDRUHA PREZIDENTA ADAMCE

 

PRVNÍ Z NICH JE ČLOVĚK, KTERÝ CELÁ LÉTA A ČASTO JAKO JEDINÝ VYSLOVOVAL MOUDRÉ A PRAVDIVÉ MYŠLENKY O NAŠÍ SPOLEČNOSTI A TO I ZA CENU NEJVYŠŠÍCH OSOBNÍCH OBĚTÍ.

DRUHÝ Z NICH JE MUŽ, KTERÝ BYL VE VEDENÍ STRANY A V ČELE VLÁDY, KTERÁ VÁCLAVA HAVLA ZA TENTO POSTOJ ZAVÍRALA DO VĚZENÍ. JEDINÝM KLADNÝM ČINEM PŘEDSEDY VLÁDY, O NĚMŽ VÍM, BYLO, ŽE BYL SCHOPEN JAKO PRVNÍ JEDNAT S OBČANSKÝM FÓREM. TO NENÍ MNOHO, I KDYŽ V DANÉ CHVÍLI TO BYLO ALESPOŇ NĚCO. ALE V NÁSLEDUJÍCÍCH DNECH UŽ SE PAK PROJEVIL JAKO NEPROZÍRAVÝ A DOKONCE BEZRADNÝ POLITIK.

DNES NEPOTŘEBUJEME POUHÉHO REPREZENTANTA, KTERÝ BUDE TISKNOUT RUCE VELVYSLANCŮM. POTŘEBUJEME MUŽE CTI, JASNÉ HLAVY A ROZHODNÉHO ČINU V PRAVÉ CHVÍLI.

PROŽÍVÁME HODINU PRAVDY. MUSÍME PROTO VOLIT TOHO, KDO VŠÍM CO ŘÍKÁ A DĚLÁ USILUJE A VŽDYCKY USILOVAL O JEJÍ PROSAZENÍ. „PRAVDA VÍTĚZÍ“ – BYLO HESLEM T. G. M. „PRAVDA A LÁSKA MUSÍ ZVÍTĚZIT NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ“ – JE ŽIVOTNÍM KREDEM VÁCLAVA HAVLA. JEN ČLOVĚK JAKO ON MŮŽE MÍT DNES BEZE STUDU TOTO HESLO NA PREZIDENTSKÉ VLAJCE.

JEHO VOLBA BY MOHLA BÝT KONEČNĚ I REHABILITACÍ NEJVYŠŠÍ STÁTNÍ FUNKCE, KTERÁ BYLA PO LÉTA ZNEHODNOCOVÁNA A MOHLI JSME NA NI POMYSLET JEN S POCITY HNĚVU, HOŘKOSTI, NEDŮVĚRY, LHOSTEJNOSTI ČI ÚTRPNOSTI. TAKOVÝCH NEGATIVNÍCH POCITŮ UŽ BYLO DOST.

CHTĚLA BYCH SE KONEČNĚ TĚŠIT NA TO, ŽE NÁM NÁŠ PREZIDENT ŘEKNĚ NĚCO O ČEM BUDEME MOCI OPRAVDU PŘEMÝŠLET A S RADOSTÍ ZJISTIT, ŽE JE TO MOUDRÉ.

HANA LAMKOVÁ

PRAHA 2